SKOKO I BARBIR: Najbolja mjera protiv inflacije: otpuštanje nepotrebnih HDZ-ovih kadrova
Podijeli:

„Nova stopa inflacije iznosi 5,2 posto. Po Eurostatu, mi smo na
četvrtom najgorem mjestu u Europi. Ministar Ćorić kaže da se radi o dobrom trendu. To je kao
da neki nogometni trener izgubi utakmicu 6:0 pa sljedeći put 5:0 i onda kaže da se radi o
dobrom trendu“, poručio je vijećnik Centra Igor Skoko, dodajući kako to pokazuje da u Hrvatskoj
ne postoji nikakva strategija borbe protiv inflacije.
„Antiinflacijske mjere koje su predstavili će samo povećati inflaciju i idemo u potpuno krivom
smjeru. Možemo očekivati da će u sljedećem razdoblju zbog brutalnog povećanja poreza
poduzetnici početi dizati cijene kako bi im gubitak bio što manji“, rekao je Skoko.
Kako je pojasnio, da bi zaustavili inflaciju, jedino rješenje je smanjiti sumanutu državnu
potrošnju.
Prema riječima Damira Barbira, inflacija je skriveni porez koji plaćaju svi građani, a najviše oni
koji imaju najmanje. „Nakon što su se prije izbora zaklinjali i obećavali da neće podignuti cijene
niti jedne usluge građanima, nova gradska vlast u Splitu je podigla, ili će uskoro podići, cijene
praktički svih komunalnih usluga. U zadnjih godinu dana u Splitu je Promet poskupio autobusne
karte za 50 %, dok su dječje karte poskupile 100 %. Poskupile su i cijene parkinga za preko 300
%. Grobarina je porasla za 30 %, a najavljeno je i povećanje cijena Čistoće, gdje će se fiksni dio
računa udvostručiti. Vlada govori da treba smanjiti potrošnju, dok lokalna gradska HDZ-ova vlast
povećava cijene! I onda se pitamo gdje nastaje inflacija. Pojedinu namirnicu možete kupiti na
akciji, ali ovo su troškovi koje nijedan građanin ne može izbjeći. Gradska vlast to iskorištava. To
je borba za još veću inflaciju“, kazao je Barbir, dodajući da je to apsolutno loše i da je to
neodgovorna politika, zaključio je Barbir.






