Miro Bulj danas je ispred Doma zdravlja u Sinju oštro osudio ukidanje laboratorijskih pretraga u poslijepodnevnim satima

izvor i foto: Grad Sinj15 svibnja, 2026

Podijeli:

Gradonačelnik Grada Sinja Miro Bulj danas je ispred Doma zdravlja u Sinju oštro osudio ukidanje laboratorijskih pretraga u poslijepodnevnim satima te najavio građanske akcije i neposluh. Poručio je kako neće dopustiti da djeca i bolesnici moraju ići u Split te da neće odustati dok se ne izbori za ono što Sinju pripada, a to su zdravstvene usluge kakve imaju i drugi krajevi Hrvatske.

Posebno je istaknuo kako se ovime Sinjanima oduzima osnovno pravo na pravovremenu dijagnostiku, bez koje nema kvalitetne zdravstvene zaštite.

„Danas iz Županije Sinjanima poručuju: idite u Split vaditi krv. To znači: platite, čekajte, putujte. To znači da liječnici ne mogu dobiti nalaze, ne mogu postaviti dijagnozu, a ljudi ostaju bez pravovremene terapije. O čemu vi pričate? Ovo je gaženje po zdravlju i dostojanstvu Sinjana“, naglasio je.

Podsjetio je kako se sustavno ukidaju zdravstvene usluge u gradu koji se, unatoč svemu, demografski oporavlja.

Ukinuli su nam rađanje u Sinju, u gradu koji već dvije godine ima više rođenih nego umrlih. Sudjeluju u gašenju razvoja, a sada su zatvorili laboratorij u poslijepodnevnim satima. To je strašan udar na Sinj i Cetinsku krajinu. To nije slučajno,  ovo je kontinuitet gašenja i svega što znači život u ovom kraju“, upozorio je Bulj.

Naglasio je kako Grad Sinj neće prihvatiti ovakav odnos prema svojim građanima.

„Sinjani nisu i neće biti građani ni drugoga ni petoga reda. Nećemo pristati na to da ljudi iz Sinja moraju ići u Split zbog laboratorijske pretrage koju su desetljećima imali u svom gradu. To je udar u srce našega kraja“, istaknuo je.

Dodao je kako će, ne vrate li se usluge već tijekom idućeg tjedna, otići u Zagreb i neće se micati ispred ministarstva i Vlade RH dok se Sinju ne vrati labaratorij u punom radnom vremenu, a najavio je i borbu za obećanu Opću bolnicu i povratak rodilišta.