Barbir: GRAD KOJI ŠUTI NA MRŽNJU POSTAJE GRAD KOJI JE PROIZVODI
Podijeli:

Vezano za ranije događaje u Splitu, koje mi kao novinari osuđujemo, o svemu se oglasio priopćenjem Damir Barbir, splitski gradski vijećnik i saborski zastupnik. Evo što je u pripćenju između ostalog napisao:
“Bez obzira na to slažemo li se s nečijim tekstovima, stavovima ili političkim ocjenama, nitko u
demokratskom društvu ne smije biti javno targetiran, zastrašivan ili napadan zato što piše.
Sloboda medija ne postoji samo onda kada nam se sviđa ono što novinari objavljuju. Ona postoji
upravo zato da bi novinari mogli pisati i ono što se vlasti, moćnicima ili većini ne sviđa.
Split mora biti grad slobode, dijaloga, kulture i otvorenosti. Grad koji se ne boji različitosti. Grad
koji zna raspravljati, polemizirati i ne slagati se bez prijetnji, etiketa i nasilja.”
Dalje je u tekstu prozvao gradonačelnika Tomislava Šutu i župana Blaženka Bobana jer nisu
reagirali kada se na službenom protokolu vrijeđalo novinara. Također Barbir očekuje i da se o navedom incidentu očituje i predsjednika Vlade i HDZ-a Andreja Plenkovića.
U prioćenju zaključuje: ” Split ne smije biti grad šutnje pred mržnjom.
Split mora biti grad koji jasno kaže: dosta.”






